Dzień Języków Obcych

Po raz kolejny bawiliśmy się w przybliżanie sobie nawzajem obcych krajów -  przez ich język, kuchnię, scenki, prezentacje, rozmówki i zabawę. Za organizację tego dnia tradycyjnie odpowiadają panie anglistki: Katarzyna Sasak, Urszula Serwicka - Mierzwa i Paulina Myszka, ale w świętowanie włączają się wszyscy - uczniowie, wychowawcy i nauczyciele. Najmłodsi jako widownia i degustatorzy dań obcej kuchni, a starsi (od klasy IV do III gimnazjum) jako prezentujący swoje językowe i aktorskie umiejętności. Społeczność uczniowska SSP i SG STO. W tym roku klasa IV zabrała nas na wycieczkę do Anglii. Sherlock Holmes
Widownia miała za zadanie rozwiązywać zagadki: "Who is who?" Rozpoznaliśmy Sherlocka Holmesa, Jasia Fasolę, Agenta 007 i urocze Różowe Pantery. Taniec Różowej Pantery. Jaś Fasola Klasa V zaprosiła do Szkocji.
Świat "w szkocką kratę" dla nas tak obcy, że aż baśniowy zaowocował baśnią pełną treściowych zakrętów i pomyłek. Dość powiedzieć, że z pięknej, oczekiwanej przez królewską parę księżniczki, na skutek czarów złej wróżki - powstał potwór  z Loch Ness. Prezentacja klasy V SSP STO. Prezentacja klasy V SSP STO.
Potwór z Loch Ness. Klasa V zaprezentowała tradycyjny szkocki taniec. Klasa V zaprezentowała tradycyjny szkocki taniec. Austria - prezentacja klasy VI SSP STO.
Klasa VI zaprezentowała austryjackie zwyczaje - z tyrolskim jodłowaniem, bawarskim tańcem  i podróżą kolorowym autobusikiem po austryjackich Landach. Prezentacja klasy VI SSP STO. Od lewej: Justyna Serwicka i Ania Karkoszka. Prezentacja klasy VI. Prezentacja klasy VI.
Tyrolskie jodłowanie. Prezentacja klasy VI. Prezentacja klasy VI. Klasa I gimnazjum zaprosiła wszystkich do Walii.
Okazało się, że to ojczyzna wielu znanych i cenionych postaci. Laura Jammoul Błażej Belusiak Kacper Kubiczek jako Abraham Lincoln.
Próbowaliśmy też powtórzyć kilka podstawowych zwrotów w tym ciekawym i trudnym języku. Prezentacja I klasy SG STO. Prezentacja I klasy SG STO. Prezentacja I klasy SG STO.
Społeczność uczniowska SSP i SG STO. Niemieckojęzyczną prezentację przedstawiła klasa II gimnazjum. Julia Smyk i Paweł Dąda:-) Niemieckie biuro turystyczne przestawiło ofertę, prezentującą Niemcy jako kraj otwarty na turystów, gdzie można się dobrze bawić i odpocząć. Prezentacja II klasy SG STO.
Prezentacja II klasy SG STO. Przez klasę III gimnazjum zostaliśmy zaproszeni do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W ciekawą podróż zabrali nas gangsterzy, hawajskie tancerki, gwiazdy Hollywood i hipiscy kontestatorzy rzeczywistości. Prezentacja III klasy SG STO.
Prezentacja III klasy SG STO. Prezentacja III klasy SG STO. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - prezentacja III klasy SG STO. Prezentacja III klasy SG STO.
Po zakończonych prezentacjach wszyscy zostali zaproszeni na degustowanie potraw prezentowanych krajów. Stoisko Austrii. Przez żołądek do serc zwiedzających udało się trafić wprost i bezbłędnie. Kolejne smakołyki.
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - klasa III SG STO. Przeżyliśmy kolejny dzień w którym bawiliśmy się świetnie, a przy okazji w ciekawy sposób zdobywaliśmy wiedzę. Mlaskanie, uśmiechy i oblizywanie się ze smakiem przez wszystkie osoby krążące wokół nakrytych stolików -  wskazywały na to bezsprzecznie!